sobota, 14 maja 2016

Przy oknie najlepiej

Maj, coraz cieplej, bardziej słonecznie, wiosna w pełni. Koty starają się to jak najlepiej wykorzystać.Okno teraz częściej jest otwierane, więc automatycznie to tam teraz najchętniej przebywają kociaste i "wietrzą się" do znudzenia.Skoro tak im się tam podoba, trzeba było uczynić parapet jak najbardziej przyjemnym miejscem. I tak oto mamy tam miskę z wodą i doniczkę ze świeżą trawą, którą tak się bure kozy objadły, że teraz już przestała je interesować. I dobrze, bo zwracały ją w równie dużych ilościach. Nie ma to jak wdepnąć w zwrot trawy o poranku... ale po to ona przecież jest, żeby oczyścić żołądek z ewentualnych kłaczków.Poza wodą i roślinnością jest jeszcze wygodny kocyk. Wystarczyło przenieść go w inne miejsce, by stworzyć kotom nowe atrakcyjne legowisko. Zachwycona Hesia prawie się stamtąd nie rusza. Fisiowi też czasami uda się tam poleżeć, zastanawiam się nad drugim kocykiem na innym parapecie ;).


Siatki na oknach to naprawdę świetna sprawa, powinny być wymieniane jako podstawowy element wyprawki dla kota. Wygoda i bezpieczeństwo, a tyle kotów straciło zdrowie i życie przez to, że nie zostały założone... czy to naprawdę taki problem?


Te nasze to nawet nie są odpowiednie siatki, tylko zwykłe moskitiery założone w czasach, kiedy się nawet nie myślało o tym, że w domu będą jakieś koty. Ich wytrzymałość jest wątpliwa, ale pod nadzorem świetnie spełniają swoją kocioochronną funkcję.


Kociaste dzięki nim mają zapewnione spokojne, bezpieczne miejsce. A o tym, jak wspólnie z niego korzystały, w następnym poście, żeby już nie przedłużać, bo zdjęć się trochę uzbierało ;).


10 komentarzy:

 1. Cudne <3 Wiosna i lato to czas szczególny dla kotów. Tyle się dzieje za oknem. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę że właściciel dba o kociaki, mają stworzone super miejsce do "oddychania świeżym powietrzem" teraz jak mamy wiosnę i idzie Lato dobrze jak kociaki mogą trochę pobrzewywac na dworze nawet jeśli to tylko parapet ;) moje Kociaki mają dużą swobodę gdyż mieszkają na podwórku ale za to ile mają miejsca do biegania ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma to jak bezpieczne okna dla kota ! Super fotorelacja :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapomniałam dodać że też mamy takie moskitiery ;-))

  OdpowiedzUsuń
 5. Koteczki teraz mają fajnie! ^^
  Trawka ładnie wam wyrosła.
  Nasza jest trochę gorsza, bo koty musiały ją wykopywać, a któreś mądre jeszcze ją obsikało. ;P
  Osiatkowane okna są dobre dla kociaków. U mnie by się przydały, ale mój tata nic takiego nie będzie robił..
  No cóż, jak będę mieć swoje mieszkanie, to pierwsze co zrobię, to osiatkuję balkon i okna.
  Koty będą musiały jeszcze trochę wytrzymać i obserwować okolicę przez zamknięte okno lub ze mną na spacerze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak wcześniej nie mieliśmy balkonu w mieszkaniu to też okno z siatką było ulubionym miejscem Andrzej ;) Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak, znam to :D U nas też jes teraz okno na czasie. A jeszcze bardziej balkon. Na oknie też mamy kocyk, na balkonie jest platforma obserwacyjna z podusią :) Żyć nie umierać :) Koty zachwycone. Na balkonie posialiśmy im trawkę i kocimiętkę - czekamy aż wyrośnie. A druga trawka stoi przy miskach z jedzeniem. Jakikolwiek kwiatek na oknie byłby skazany na niespodziewany zrzut :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Majkel wymiotuje baaardzo często, więc taki 'wdept' to dla mnie żadna nowość, hah :D
  Co do okien... na facebooku jest taka kocia grupa. Jest tam cała masa osób, dla których osiatkowane okno jest czymś kompletnie zbędnym, przecież koty 'zawsze spadają na 4 łapy'. Okropnie się potem czyta wieści z gabinetów, jak to kotek nigdy nie skakał, a raz skoczył i go sparaliżowało... choć na szczęście więcej tam osób świadomych :)
  Śliczne zdjęcia, zresztą jak zawsze :))
  Pozdrawiamy i życzmy duuużo słoneczka! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie mają kotki, kiedy zza okna dopływa ciepełko:)
  Pozdrowienia:))

  OdpowiedzUsuń
 10. Przy oknie zdecydowanie jest najlepiej! :D Gdyby Soń nie miała opcji wychodzenia, to też by przy nim spędzała najwięcej czasu :) Ładnie Fiśkom na tle widoku z okna :3

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są wielką motywacją i potwierdzeniem tego, że nas czytacie, dlatego bardzo dziękuję za każde naskrobane słowo :)

Komentarz uznany za reklamę zostanie usunięty.