sobota, 3 grudnia 2016

Kwestia higieny

Jako, że nie mam chęci do życia, a co dopiero do kreatywnego blogowania pranie to ważna czynność życiowa o higienę trzeba dbać, dzisiejszy post dotyczyć będzie... prania.


Przyjechało sobie do nas takie oto pudełko. Kociaste jak zawsze sądziły, że znajdą tam coś dla siebie.


Ładne było to pudełko. Po otwarciu zapachniało jak w pralni, aż ja się zachwyciłam, a Hesia sobie poszła.


Trochę się Fisie zawiodły, bo cały zestaw proszków, wybielacz, woreczek do prania i tabletki do zmywarki to ani do zjedzenia ani do zabawy dla takiego kota. Może i nie doceniły, ale to z myślą o nich, bo ich kocyk wreszcie przydałoby się wyprać. I tu przechodzimy do tematu.


Utrzymywanie czystości legowisk pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów zagrażających zdrowiu zwierzaków i ludzi. Proszek Clovin II Septon ma za zadanie w tym pomóc, likwidując grzyby, bakterie i inne paskudztwa. I ładnie pachnie ;).


Więcej na temat dezynfekowania prania można poczytać tutaj i tutaj.


Ostatecznie kociaste zostały udobruchane zabawką dołączoną do proszków, zwłaszcza Fiś jest nią zachwycony (najchętniej by ją zjadł oczywiście, tak jak każdą inną niejadalną rzecz).


A moja wena utopiła się w pralce albo powiesiła na sznurku do prania, albo jedno i drugie. Jeszcze tu wrócimy jak ją reanimuję. U kotów wszystko w normie (poza tym, że ten kontrolny weterynarz nadal niezałatwiony, jestem tak idealnym właścicielem), a energii mają coraz więcej, rozleniwiać się z wiekiem nie planują ;). Fiś chyba chce zostać profesjonalnym felinoterapeutą i z sukcesem osiąga kolejne poziomy, ciągle tuląc się i mrucząc. Mam idealnego kota. I Hesię dla równowagi ;).


5 komentarzy:

 1. Super paczka. ;) Widać że Fiś zadowolony z zabawki. <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wena wróci na wiosnę :) A proszek bardzo fajny, też dezynfekujemy pranie, Andrzej dzielnie towarzyszy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wszystko teraz piorę w dziecięcym proszku :D
  A zabawka ładna, nie dziwię się że przypadła kotu do gustu :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Do nas paczka przyszła wczoraj ... oj będziemy testować :-)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są wielką motywacją i potwierdzeniem tego, że nas czytacie, dlatego bardzo dziękuję za każde naskrobane słowo :)

Komentarz uznany za reklamę zostanie usunięty.