wtorek, 26 grudnia 2017

Nowy drapak

Z drobnym opóźnieniem, ale jest - na początku grudnia przybył do nas nowy drapak "Ikaros". Ma ponad 1.5m wysokości, to dużo w porównaniu z poprzednim. Kociaste zachwycone od pierwszego wejrzenia.


Słupków do drapania nie brakuje, więc ostrzą swoje pazurki często i w najróżniejszych pozycjach, Hesi zdarza się nawet drapać "do góry nogami", będąc na najwyższej półce.


Oczywiście budka nie stanowi dla nich atrakcji, zajrzały do niej parę razy na samym początku, ale równie dobrze mogłoby jej nie być, moje koty nie są "budkowe". Ciężko znaleźć drapak, który spełniałby wszystkie wymagania, a w naszym przypadku nie zawierał budki, będącej zbędnym dodatkiem.


Tu tak mniej więcej drapak w całej okazałości. Jest trochę niestabilny i cały się trzęsie, kiedy biją się na nim jak dzikie, ale poza tym wad nie ma. Ewentualnie za wadę mogę uznać to, że z powodu ciemnego koloru na zdjęciach koty zlewają się z tłem :). I też bardziej widać na nim żwirek, który niezmiennie dostaje się wszędzie, również na wyższe partie drapaka.


Największym zainteresowaniem cieszy się podwieszana leżanka, roboczo zwana "miską" :) Co mnie zaskoczyło, bo Fiś jest klocek i ledwo się w tym mieści (i tak początkowo miał problemy z poruszaniem się na drapaku, typowa fisiowa sprawność), a Hesia nie przepada za niestabilnymi powierzchniami i zaraz po złożeniu drapaka w ogóle nie chciała siedzieć w "misce".


Jak widać po prostu potrzebowały czasu, żeby się przekonać.
Hesia
Fiś


Poza tym przed świętami dostały jeszcze jeden prezent, trochę niezdrowy - zooplusowe pudełko-niespodziankę z różnymi karmami, zabawką i przysmakami. Ciekawiło mnie, jak taka paczka wygląda, spodziewałam się jakiegoś Whiskasa i innych marnych rzeczy, a tu pozytywne zaskoczenie, bo wszystko ze średniej półki, zdatne do spożycia.


Trochę za dużo tych suchych kulek, lepsza by była jakakolwiek karma mokra, ale to nic.


Najbardziej mnie cieszą przysmaki, bo zawsze było mi szkoda pieniędzy na zachwalaną Cosmę, a tak kociaste miały przynajmniej okazję spróbować.


Piłeczkę kilka razy pacnęły łapkami i tyle było z zabawy, typowo. Ładne ma kolory :).


Pudełko i tak zawsze najlepsze.(W ogóle nie są podobni;)

7 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten drapak to mi się bardzo podoba, na tych zdjęciach to go jeszcze ładniej widać ^^ Fisie tak uroczo.
  Pudełko niespodzianka dobry pomysł, zwłaszcza jak jakość zawartości nie taka zła xD Śliczna piłeczka, a jakie pudełko fajne, myślę że koty również się z tym zgodzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że koty są naprawdę ucieszone z tego świątecznego prezentu. :) Ja też w najbliższym czasie planuję swoim kotom sprawić drapak.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Koty szczęśliwe, bo grudzień obfitował w prezenty dla nich! Drapak bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe, czy sprawdzi Wam się ten drapak, daj znać jak będzie po 2 miesiącach, bo ja sie nadal waham. Moje koty szybko się nudzą przedmiotami tego typu, a dużego drapaka nie dam rady często przestawiać. Te małe co chwila zmieniają swoje miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny drapak dla maluszków. Też muszę mojemu sprawić takie cudo! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze ten blog jest prowadzony według mnie.Żeby tak dalej było.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są wielką motywacją i potwierdzeniem tego, że nas czytacie, dlatego bardzo dziękuję za każde naskrobane słowo :)

Komentarz uznany za reklamę zostanie usunięty.